preloader
Menu

Atrakcje

Lwów (odległość ok. 120km od Ośrodka)
Lwów (odległość ok. 120km od Ośrodka)

Lwów -(odległość ok. 120km od Ośrodka)- Potrzebny jest Paszport .

Na Ukrainie, niedaleko granicy z Polską, znajduje się Lwów, miasto, które niegdyś należało do Państwa Polskiego. Znane było pod nazwą Królewskie Stołeczne Miasto Lwów. Dziś jest ono stolicą obwodu lwowskiego na Ukrainie.

Najprawdopodobniej zostało ono założone w 1250 roku przez króla Daniela I Halickiego, zaś jego nazwa była hołdem na część syna króla – Lwa.

Polacy mają ogromny sentyment do Lwowa, jako że przez kilkaset lat miasto należało do Rzeczpospolitej Polskiej. Było polskim miastem w latach 1340-1772, zaś w 1434 roku stało się stolicą województwa ruskiego Korony Królestwa Polskiego.

W czasach zaborów znalazło się pod panowaniem austriackim, będąc jednym z najważniejszych ośrodków kultury i nauki polskiej oraz centrum politycznym i stolicą Galicji. Jeszcze na początku XX wieku Lwów był jednym z największych miast w Polsce, obok Warszawy, Krakowa, Poznania i Wilna. Polacy zostali brutalnie wygnani ze Lwowa w czasie II wojny światowej, podczas niemieckiej i sowieckiej okupacji miasta. Lwów został wówczas włączony do Ukraińskiego SRR. Od 1991 roku jest w granicach republiki Ukraina.

We Lwowie nadal żyje wielu Polaków lub ich potomków. Istnieją szkoły polskie, a dzieci uczone są tego języka. We Lwowie mieści się główny ośrodek nauki i kultury polskiej na Ukrainie.

Lwów jest przepięknym miastem, które zostało gruntownie odbudowane po II wojnie światowej. Jego zabytkowe centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stare Miasto jest centrum życia kulturalnego Lwowa. Jego charakterystyczna zabudowa zachwyca przyjeżdżających do tego miasta turystów. Co ciekawe, podobnież ponad połowa najważniejszych zabytków dzisiejszej Ukrainy znajduje się we Lwowie.

Najważniejsze zabytki Lwowa pomiędzy innymi obiekty sakralne, w tym:

    Kościół Jezuitów,
    Kościół Dominikanów,
    Kościół i klasztor Bernardynów,
    Katedra Łacińska,
    Cerkiew Wołoska,
    Katedra ormiańska,
    Sobór św. Jura,
    Katedra ormiańska.

Będąc we Lwowie warto zwiedzić liczne muzea i galerie, udać się na rynek gdzie można podziwiać Ratusz, kamienicę Bandinellicha, kamienicę Królewską, Czarną Kamienicę czy też dawny pałac arcybiskupów łacińskich. Inne zabytki miasta to:

    Opera Lwowska,
    Arsenał Królewski i Arsenał Miejski,
    Baszta Prochowa,
    Kopiec Unii Lubelskiej,
    Ossolineum,
    Teatr Skarbkowski,
    Uniwersytet Lwowski,
    Cmentarz Orląt Lwowskich.

Szanowni Państwo. Zakładka pt. „Atrakcje” powstała , aby umilić Państwu pobyt i dostarczyć informacji o możliwych atrakcjach w naszej okolicy. Zakładka jest czysto informacyjna. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z oferty atrakcji, bardzo Prosimy o kontakt bezpośrednio podany w danej ofercie. My nie organizujemy i nie pośredniczymy w umawianiu na dane atrakcje.

Zapoznaj się z regulaminem, jasne zasady wynajmu domków, przejrzyste warunki użytkowania

Domki, noclegi, Bieszczady, Ośrodek "Na Zakręcie"

Ośrodek `Na Zakręcie` Bieszczady

Opinie
Ośrodek `Na Zakręcie` BieszczadyDomki w Bieszczadach
38-700 Brzegi DolneUstrzyki Dolne ,
+48 697 878 094[email protected]